• krol-dari-pek@tlen.pl
  • skype
  • naszka klaska
  • youtube
  • facebook
  • myspace

Informacje internetowe itd...

Koncerty

Niezapomniane przeboje Niemena w Wiedniu
Zlot Fanow Niemena Gdanska 11/2012
www.rockinberlin.pl
Koncert w Lagowie z wnuczką Cz.Niemena.
Nie zapomniany "Koncert" dla Wałbrzyszan.
Wiedeń i "Koncert" z przyjaciółmi ku uczczeniu pamięci Cz.Niemena.

Wywiad z Jarosławem Królikowskim

Wywiad dla Super multimedialnej internetowej "IMPRESJee".

Czas jak rzeka

“-później na scenę wkroczył Jarosław Królikowski. Zaśpiewał blisko oryginału, ale oczywiście Czesław Niemen był tylko jeden. Artysta wykonał »Czas jak rzeka» w kilku wariantach zaznaczając jednocześnie, że ma o wiele bogatszy Repertuar. Wierzymy, ale »Czas jak rzeka» wykonany na różne sposoby był prawdziwą ucztą. ”(red. Krzysztof Ulas)
Więcej informacji na temnat voc. Jarosława Królikowskiego www.brzmienia.eu

Jarosław Królikowski - napisali co uznali

“ Utwory Czesława Niemena w wykonaniu Królikowskiego to prawdziwe Arcydzieło. Niepowtarzalny styl oraz głos a takze uczucie z jakim zaangażowaniem śpiewa. Genialne wykonanie, pełen profesjonalizm, niesamowity głos » to kolejne przymiotniki jakie trzeba dopisać do atutów Jarosława. Zyczymy dużo sukcesów i powodzenia.” (red. Marek Baumy) ”
Więcej informacji na temnat voc. Jarosława Królikowskiego www.brzmienia.eu

Niemenowym głosem - Jarosław Królikowski

“Miałem to szczęście, że mieszkałem naprzeciw kościoła i chcąc nie chcąc słyszałem zawsze dźwięki muzyki organowej i śpiewy chóru kościelnego» Później, mówiąc tak w dużym skrócie, lata szkoły, nauki i śpiewu,następnie praca w Operze i Operetce. I po jakimś czasie dołączyłem do wykonawców Estrady, śpiewając wówczas różne piosenki, w których dominowały też i te Czesława Niemena. Piękne to były lata ( 60. 70.), w których wyrastałem i kształtowałem swoją osobowość wokalno-muzyczną, a był to okres naprawdę wielkiego bumu muzycznego i rozwoju różnorodnej muzyki rozrywkowej itd...”

Skąd i dlaczego "Fantasmagoria"

“ - śpiewa także poezje nie tylko moje ale i klasyków : Iwaszkiewicza, Gałczyńskiego i innych współczesnych poetów, tym nie mniej uparcie podjął się tego niebywałego zadania, aby wyśpiewać swemu mistrzowi to co uchodzi za nie możliwe » Dlatego przypłacił to "bezsławą" pozostając w pokorze cienia Mistrza... To piękna cecha dla artysty każdego, którego twórczość czasem musi długo wyczekiwać jakby w czyśćcu, a czasem trwa to aż do odejścia ze "sceny tak małej" jaką jest życie twórcze » Jakże często wtedy, gdy ambitne, jest nie rozumiane, a wręcz poniżane przez różnych cyników nieuków i oportunistów co najdziwniejsze "robiących" w muzyce... A jednak tu coś stało się! Dziś w sercach pozostał tylko żal i pasja, nad kontynuacją niemożliwego, a jednocześnie WSPOMNIENIE ”

Opinia - Forum niemenowskie Areolit

“-jest w nim jeszcze nie odkryty duży potencjał twórczy, który był uśpiony przez lata, poprzez brak przebicia i możliwości. Jarek jest człowiekiem skromnym / jak prawdziwy artysta / i nie będzie skamlał o poparcie, forum i zlotu. Lecz my sami powinniśmy zauważyc w nim jednego z nas, wielkich fanów NIEMENA którzy chcą propagowc jego twórczośc. ”itd...
niemen.aerolit.pl/forum

impresjeee.blox.pl - Koncert na 70 urodziny Czesława Niemena

„Na scenie pojawił się w charakterystycznej czapeczce nakrywającej czoło, Jarosław Królikowski z Wrocławia - obdarzony głosem Niemena, artysta z duszą muzyczną, wrażliwy i dotykający subtelności emocji i je wyrażający z wyjątkową kulturą śpiewu, można by rzec i z kulturą, lecz i naturalnością emocji, któremu akompaniował poznański muzyk Krzysztof Jarmużek.”
Koncert na 70 urodziny Czesława Niemena cz.1
Koncert na 70 urodziny Czesława Niemena cz.2


free.art.pl - Wspomnienie Mistrza

„Moim zdaniem, na odnotowanie zasługują jedynie (od debiutu i wspólnych nagrań z Johnym Porterem): Anita Lipnicka, Kasia Klich, Aga Zaryan wokalistki, a wśród wokalistów: Piotr Cugowski, Krzysztof Kiljański i Jarek Królikowski, a nadto trzy zespoły: Bracia, LAO CHE i INDIANS BRAVOS. Wszelkie inne wyszukiwania śpiewających pań i panów to, moim zdaniem, strata czasu. ”
Wywiad z Krzysztofem Wodniczakiem
mitamtargimuzyczne.blox.pl

www.kulturoznawcy.pl - Koncert w Poznaniu

Polską duszą podzielił się Jarosław Królikowski, któremu akompaniował Krzysztof Jarmużek. Muzyczne podróże współgrały ze wspomnieniami o Niemenie.

www.emcek.pl

Koncert zaduszkowy w wykonaniu Jarosława Królikowskiego - Młodzieżowe Centrum Kultury Klub pARTer

wroclaw.naszemiasto.pl

„Dzisiaj, nazywany „wrocławskim Niemenem”, dużo koncertuje i przypomina repertuar zmarłego przed pięciu laty artysty, swojego guru. Nawet ubiera się podobnie. Jak reagują ludzie?”
Justyna Kościelna - POLSKA Gazeta Wrocławska

elvispresley.blox.pl

“Wieczorem dla Króla Rocka zaśpiewają m.in.: Shakin Dudi, Inspiro Ensemble, Magda Piskorczyk, Michał Milowicz, The Way Voices, Paweł Bączkowski, Piotr Bugzel, Józef Kolesiński i Wojciech Korda. W "drużynie" Presleya wystąpią także: Anna Polowczyk, Damian Grzegorczyk, Jarek Królikowski, Maciej Kryszak, Dariusz Stocki oraz zespoły: Bella Villa, Carbo Fantom, Konsonans i K.O.M.P.”